Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava na Švédskou skálu, 4.6.2011

5. 6. 2011

Na předposlední výpravu roku jsme vyrazili opět do Oderských vrchů. Vystoupili jsme v Heřmánkách, přebrodili se přes Odru a vystoupali k vyhlídce na Švédské skále. Tam jsme vyhlásili výsledky květnového bodování, rozdali scénáře letošní divadelní hry Saturnin a hned si udělali první čtenou zkoušku. Pak došlo na velkou hru, při níž družstva hledala papíry s básničkami o různých dědečcích a učila se je co nejrychleji nazpaměť.

p6047011.jpgPokračovali jsme dále, cestou poznávali rostlinky a mlsali první jahody, seběhli na Klokočůvek, u Panny Marie ve skále nabrali vodu a přesunuli se do lesa k Indiánské stezce. Tam jsme se odrovnali při hře na zlý virus. Následovala ekohříčka s poznáváním oblázků, pak krátké volno, při němž stihli někteří lehce popadat do vody, načež jsme se vydali pomalu zpět. Na louce jsme si ještě zahráli na slepou stráž a hru, při níž hráči vytvářeli roztodivné pozice a uskupení podle toho, kolik nohou, rukou a jiných částí těla se smělo dotýkat země. Vyšlo přitom najevo, že někteří hráči mají skutečně originální myšlenkové pochody.

Ve vlaku jsme si zopakovali orientaci v mapě a v sedm byli doma. Výpravu vedl Daník a zhostil se svého úkolu mimořádně zdařile. Chválíme a děkujeme! Takže je škoda, že nás bylo tak málo, my zúčastnění jsme si to užili.