Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava k Veřovicím aneb Skaut je nepromokavý, 15.1.2011

15. 1. 2011

p1154550.jpgRáno sice pršelo, ale i tak jsme odjeli do Veřovic. Ve vlaku měly družiny dopsat nedokončený příběh, s čímž se vypořádaly dokonale. Na první louce nad Veřovicemi jsme se vrhli na Chorošovu hru – honičku s tematikou potravních řetězců. Počasí se zaleklo našeho odhodlání a přestalo pršet . V lese následovala hra na správce rezervace, při níž se sčítali mufloni a zneškodňovali přemnožení vlci, v čemž se nejlépe zadařilo Radkovi a Mirkovi. Poté Radek zorganizoval fyzicky náročnou hru s pašováním zbraní, kterou vyhrál opět Mirek.

Přesunuli jsme se na druhou stranu údolí, cestou jsme poznávali stromy a orientovali se v mapě. Na lesní cestě proběhl smíšený závod – závodník měl trefit kamínkem láhev, vybrat z několika fotek jedovatou houbu, uvázat lodní smyčku a doběhnout do cíle. Celkové vítězství vybojoval Radek, z mladších členů byl suverénně nejlepší Mirek. U potoka Šyška uspořádal pouštění loděk z přírodního materiálu a pak už jsme šli na vlak.

Doma jsme byli brzo, takže jsme si ještě v klubovně zahráli hru s kreslením různých oblud a soutěž na všímavost (plný počet bodů měl Garfield), zbytek času jsme věnovali přípravě družinových nástěnek, do čehož se zvláště Čmeláci pustili velmi iniciativně.

Ráda bych poděkovala všem účastníkům za příjemnou výpravu - přestože počasí ráno bylo uplakané, v našich řadách vládla veselá mysl, a také pracovní úsilí v klubovně bylo moc fajn :-)