Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava do Oderských vrchů, 16.4.2011

17. 4. 2011

Konečně krásný jarní den jsme využili k výpravě do Oderských vrchů. Podle mapy nás dnes povede Radek, a tak sotva jsme ve Vítkově vystoupili z vlaku, padlo několik drzých poznámek typu – na hranicích kterého státu asi skončíme apod. Nejvíce Radka dorazil Choroš, který mu prozradil, že si pro jistotu vzal stan . Stan jsme opravdu měli s sebou, ale ne pro nouzové přespání – na louce s krásným výhledem ho družiny cvičně stavěly v pětiminutovém limitu.

V přilehlém lese proběhl 5. úsek Dobývání hradů – družiny byly se zavázanýma očima cestou necestou odvedeny na určité místo v lese, tam se mohly rozhlédnout a zase poslepu se šlo zpět. Úkolem pak bylo z toho místa donést šátek. Na celé čáře zvítězili Čmeláci.

p1015896.jpgBěhem další cesty jsme poznávali rostlinky a trénovali mlčení na Tři orlí pera. Odpoledne jsme se utábořili na jiné malebné louce a pustili se do vaření. Polívky ze sáčku byly zakázány, tradičními guláši a kašemi všichni pohrdli, a tak se tentokrát kuchtily speciality – Lamy si dělaly vaječinu, Čmeláci se dokonce vrhli na obalování a smažení řízků a Zuzka a Choroš měli brambory s rybími prsty. Nikdy bych nevěřila, že někoho uvidím na lihovém vařiči smažit řízky… Proslavily se také Lamy – lžičku výjimečně měli všichni, zato jim chyběl ešus . Kuchařské operace se sice protáhly na dvě hodiny, ale na jarním sluníčku jsme si to užili.

Už bez přestávek jsme lesem sestoupili k zastávce Klokočov. V lese při zapadajícím slunci jsme si popovídali o skautském slibu a pak už nás čekala jen cesta domů. Byla to dnes opravdu fajn výprava.