Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skautské Vánoce, 18.12.2010

19. 12. 2010

pc184201.jpgVětšina z nás se sešla v devět hodin v klubovně. Nechali jsme si tam věci a přesunuli se na nádraží, odkud nás paní Mikešová a Hudcová odvezly k zámku v Nové Horce, v němž sídlí ústav sociální péče pro mentálně postižené ženy. Tam už nás čekal zbytek oddílku. Po krátké psychické přípravě jsme se pustili do zpívání koled, které jsme nacvičovali celý prosinec. Choroš náš zpěv doprovázel na kytaru a Klárka na klávesy a docela se nám to povedlo. Pak nás ještě ochotná paní ošetřovatelka provedla po celém zámku včetně půdy. Nejlepší bylo úzké točité schodiště postavené bez hřebíků.

Do klubovny jsme se vraceli pěšky kolem rybníků, drobně sněžilo. V klubovně byla chvíli pauza na svačinu a různé vyřizování, naaranžovali jsme cukroví a uskladnili pod patřičně nazdobený stromek haldu dárků.

 

Program začal hodnocením uplynulé části oddílového roku, poté jsme do oddílu slavně přijali nováčky, kteří úspěšně složili Zasvěcovací stezku. Družiny si připravily zdařilé scénky – Lamy s tématikou tábora, Čmeláci prezentovali oddílovou prodejnu. Poté došlo na hry – lidské bingo a tradiční soutěž v odhadu počtu fazolí ve sklenici, což tentokrát vyhrál Hynek.

Zazpívali jsme si pár písniček, Daník nás naučil Tichou noc německy, přečetli jsme si povídku Vánoční skaut a vrhli se na rozbalování dárků. Oddíl dostal čokolády a lízátka, zápisníky do oddílové prodejny, houpací síť, papíry a novou kroniku, vlajku čistoty na tábor apod. Všem dárcům samozřejmě děkujeme. Jednotlivci dostali různé vánoční ozdoby, mlsání, plyšové hady, svíčky atd. Celkem se letos sešlo 217 dárků, nejlépe to předpověděl Šyška.

Byla už tma, a tak jsme si šli ven vyprskat několik prskavek. Nakonec jsme si za svitu svíčky zazpívali naši oblíbenou vánoční píseň Bim bam a ukončili tak ten pěkný rok 2010.

Většina piškotů se pak rozprchla domů, v klubovně zůstali Daník s Mirkem a Šyškou, aby se pustili do úklidu, za což je chválím.