Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předvánoční vyrábění a výprava do Poodří 4.12.2010

4. 12. 2010

pc043970.jpg

Den byl slunečný, mrazivý a zasněžený. Sešli jsme se ráno v klubovně. Nejprve jsme si zahráli hazardní hru o bonbóny, při níž si hráči vsázeli na své vědomosti. Pak jsme se pustili do práce – jedna skupina zůstala v klubovně, modelovala z keramické hlíny a vykrajovala perníčky z těsta pracně uhňácaného na včerejší schůzce, druhá mezitím v dílně vyráběla ptačí budku a tvořila přívěsky z drátu. Potom se obě skupiny prohodily. Všechny výtvory byly velmi povedené a chutné .

Využili jsme nebývalého množství sněhu a uspořádali závody psích spřežení – dvojice soutěžily v různých způsobech jízdy na saních. Zvítězili Hynek s Garfieldem.

V klubovně jsme si zahráli ještě jednu hru, načež jsme vyrazili do Poodří. To už pomalu začalo zapadat slunce. Kvůli množství sněhu a silnému mrazu (-17°C) jsme to moc neprotahovali – jablky, bramborami a chlebem jsme nazdobili vánoční stromeček zvířátkům, zahráli si Eskymáckou honičku a vydali se zpět do klubovny.

Uvařili jsme dnes již několikátou várku čaje, zahráli si jednu hru a na závěr se vrhli na další nácvik koled, ať to na Vánoce v ústavu umíme. Po dnešku můžeme konstatovat, že je to na dobré cestě… V šest jsme se spokojeně rozešli do hvězdnatého zimního večera.