Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní výprava na Šípkové pastviny, 8.10.2011

9. 10. 2011

Bylo nás pět a půl, předpovědi počasí byly velmi rozporuplné, ale přesto jsme vyrazili do Veřovic. Tam už pršelo. Stoupání na Šípkové pastviny jsme si zpestřili soutěží v hledání kaštanů (nejvíce jich našel Garfield). Na tradičním místě u borovic Daník zorganizoval hru na zopakování jedovatých rostlin a hub. V lese pak vypukla velká hra Hořící savana, při níž měli hráči v rolích ochránců přírody dopravit do bezpečí ohrožená zvířata, což jim komplikoval pytlák (tuto zápornou postavu, jako vždy, ztvárnila Zuzka). Pěkně jsme si zahráli, dobro zvítězilo nad zlem a ochránci nad pytlákem. Hned poté se družiny pustily do další hry, tentokrát detektivní – jejich úkolem bylo odhalit, kterou rostlinou byla otrávena oběť. Vyhrály to Lamy zásluhou Niki.

pa089675.jpgChtěli jsme jet domů dříve, ale začalo vykukovat sluníčko, otevřely se nám nádherné výhledy na podzimní přírodu, a tak jsme vyrazili Na pekla. Tam se piškoti vrhli na focení všeho možného a velice se jim dařilo. Na dolní louce došlo na Boj o čepici, lezení na posed a svačinu. Při zpáteční cestě Garf uspořádal hru s umisťováním míčků do klobouku a prakticky jsme si vyzkoušeli působení odstředivé síly .

Nikomu se domů ještě nechtělo, ale zase se rozpršelo, a tak ve čtyři už jsme jeli. Cestování do Studénky jsme vyplnili hrou kvarteta s oddílovou tématikou. Na hodinu jsme ještě zašli do klubovny, kde jsme se trochu usušili, uvařili si čaj, vyhodnotili celodenní soutěž v hledání nejkrásnějšího podzimního listu a pokročili s výrobou kaštanových svícnů. Rozloučili jsme se v šest hodin. I přes to počasí to byla fajn výprava.