Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ivančena, 20.4.2013

21. 4. 2013

p4204331.jpgLetos už pojedenácté jsme se vypravili na Ivančenu, abychom přiložením kamene na mohylu uctili památku (nejen) ostravských bratří, kteří v době druhé světové války položili životy v boji za naši svobodu. Předpověď počasí nebyla nejlepší, a tak jsme vyrazili v nepříliš hojném počtu. Sestra Čilli výstup zpestřila celodenní hrou, kdy ráno každé družině dala špendlík a úkolem bylo postupně ho vyměnit za něco hodnotnějšího. Nakonec Papoušci skončili s tatrankou a Vorvani s plackou na batoh.

Před polednem jsme byli u mohyly. Přidali jsme kámen, zakřičeli pokřik, prohlídli si mohylu, posvačili a v poledne začal vzpomínkový ceremoniál. Všichni přítomní zazpívali skautskou i státní hymnu (jak je tady dobrým zvykem, tak československou) a bratr náčelník nás vyzval, abychom byli hrdí nejen na své předchůdce, jejichž památku si zde připomínáme, ale i na své současné oddíly a také sami na sebe, že jsme se nenechali odradit počasím ani maminkami a přes to všechno dorazili :-).

Zpátky jsme se vrátili kus stejnou cestou, ale pak jsme sestoupili k hotelu Bezruč a pokračovali podél Satiny do Malenovic a zpět do Frýdlantu, cestou jsme stihli ještě jednu hru. Ve Studénce jsme byli už v šest, uchození, ale spokojení. Nakonec dnes vůbec nepršelo, takže mládenci, kteří se obávali svého rozpuštění, zůstali doma zbytečně. Všechny zúčastněné chválím za statečnost i pochodový výkon!

Krátkou reportáž o akci můžete zhlédnout na webu České televize:

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Ivančena, 20.4.2013