Jdi na obsah Jdi na menu
 


Indiánské léto pod Parhůněm, 23.-25.9.2011

26. 9. 2011

Byl první podzimní den a my jsme se vypravili na první výpravu roku, opět na oblíbenou chatu pod Parhůněm. Minuty na srazu byly poměrně napínavé, protože několik bratří dorazilo na poslední chvíli, ale nakonec jsme vše zvládli a mohli si „užít“ zdlouhavého cestování. Bylo sedm hodin a začínalo se stmívat, když jsme dorazili k chatě. Vybalili jsme, postavili stany pro rovery a vyrazili na louku, kde jsme se pustili do noční hry Noc na Karlštejně. Došlo k řadě napínavých situací, vydařených i nevydařených strategických manévrů a nakonec hru vyhráli hoši v rolích dívek pronikajících na hrad. Přečetli jsme na dobrou noc indiánský příběh o muži, kterému se nechtělo lovit, a pak už se vlády ujala hvězdnatá noc.

 

Sobotní ráno bylo mlhavé, ale za kopcem začínalo vylézat sluníčko. Den jsme zahájili na louce rozcvičkou a zpěvem Písně k východu slunce. Po snídani a kontrole úklidu, která dnes dopadla neobvykle dobře, vypukla mezidružinová soutěž v práci se zahraničními mapami. Myšlenkové pochody některých jedinců stály skutečně zato. Mezi nejzáludnější úkoly patřilo najít na mapě Fagaraše Fagaraš . Nakonec nějakým řízením osudu zvítězily Lamy, což bylo překvapení dne.

Využili jsme krásného počasí k procházce po okolí, cestou jsme si zahráli na kůrovce a datly a běžeckou Kimovku (zvítězil Daník těsně před Garfem). Vrátili jsme se v poledne, takže Lamy naběhly do kuchyně vařit oběd a Čmeláci se pod Chorošovým odborným vedením pustili do stavby indiánské sauny z prutů a plachty.

f--144-.jpgPo obědě Lamy nafotily komiks na téma Buď připraven, začali jsme žhavit kameny do sauny a odstartoval 3. ročník již tradičního Drsného kanadského dřevorubeckého závodu. V kategorii do 15 let slavně zvítězil Mirek, nad 15 let Choroš, ale jen o pouhé 2 vteřiny před Radkem.

Mezitím se upekl chléb, což byl náš nový kuchařský pokus. Povedl se, takže v okamžiku bylo po něm. Poté zájemci vlezli do sauny a velmi si ji pochvalovali. Když celí rozhicovaní vylezli a Babočka je začala kropit vodou, přišli si na své i diváci.

Večer patřil táborovému ohni. Vyhlásili jsme u něj výsledky dnešních soutěží a předali výhry, udělili skautská jména, zazpívali si pár písní, družiny secvičily společnou scénku o dvou indiánských kmenech a povykládali jsme si o bratru Velenu Fanderlikovi.

 

Nedělní dopoledne bylo věnováno lakrosu, přetahování, dopisování kroniky a hlavně velkému běhu s různými úkoly, který organizovali rádcové a který vyhrál Šyška. Po obědě už se jen balilo a uklízelo, pak jsme rychle výpravu zhodnotili a vyrazili na vlak. Radek ještě provedl hru na všímavost, v níž nejvíce bodů nasbírali Daník, Šyška a Tygr, a před pátou jsme se spokojeně loučili ve Studénce.