Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co všechno děláme?

studenka-skauting--2-.jpg  Každý týden se scházíme v klubovně

 

  Jednou za dva až tři týdny se koná celodenní nebo víkendová akce, většinou v přírodě – velká hra, táboření pod stany, sáňkování nebo výprava na kolech…skaut-junak-studenka-bili-hadi--10-.jpg

 

  V červenci jezdíme na tábor

 

  Pomáháme lidem i přírodě, hrajeme hry, sportujeme, učíme se první pomoc i jiné užitečné věci, poznáváme přírodu i historii, navštěvujeme hrady a muzea, zpíváme, vyrábíme, hrajeme divadlo, objevujeme nová místa…

 
 
 
 

Proč stojí za to přidat se k nám?tabor-2008-120.jpg

 
  najdeš partu dobrých kamarádů a užiješ si s nimi plno zábavy
 
  zahraješ si řadu nových her a získáš spoustu zajímavých zážitků
 
  budeš mít příležitost pomáhat druhým a ukázat, co dokážeš
 
  naučíš se mnoho užitečných věcí
 
  prožiješ nezapomenutelné tábory, dobrodružné výpravy a spoustu dalších akcí 

 

 

Co o oddíle říkají jeho členové?

 skauting-studenka-junak-bili-hadi.jpg 

 

  "Baví mě kreslit a hrát hry. Nejlepší je chodit na výpravy a na tábor." (Méďa, 6 let)

 

 

  "Žila jsem tak nudným životem, že si to ani nedokážete představit. Pak přišla zpráva, že oddíl Bílí hadi bere členy už od 3. třídy. skaut-junak-studenka-bili-hadi.jpgV říjnu 2011 však přišel (skoro) nejšťastnější den mého života: trochu roztřesená jsem přišla do jejich klubovny. Všichni se mi představili a hráli jsme hry. Od té doby si připravuji hry a také je hraji, učím se spoustu nových věcí.

Uměl bys poskytnout první pomoc, uvázat dvojitý rybářský uzel nebo zorientovat mapu? Určitě ano, ale s pomocí skautů. Na Bílé hady nikdy nezapomenu, vřele vám doporučuji také začít chodit. Určitě vás to nezklame." (Čilli, 11 let)

 

t09--006-.jpg  "Ve skautu se mi líbí a je to zábava. Moc se mi líbí hry, které jsem nikdy před tím neznala. Výpravy, i ty namáhavější, jsou taky bezva. Taky se mi líbí schůzky. Super je cestování vlakem. Nejlepší je tábor! Tam máme nejvíce dní na to, abychom se pořádně vyřádili! Já jsem byla naposledy na táboře, když jsem měla jít do 4. třídy, a tehdy jsem si řekla, že už na žádný tábor nikdy nepojedu. A jela jsem (s Bílými hady) a bylo to mnohem lepší! Tento tábor měl tak nabitý program, že ani minutu nebyla nuda :-). Kdybych měla jít do jiného oddílu, tak bych nešla, protože oddíl Bílí hadi je nejlepší :-) ..." (Kačka, 12 let)

 skaut-junak-studenka-bili-hadi--5-.jpg

  "Do oddílu už chodím dva roky, letos to bude třetí a jsem velmi spokojen. V oddíle je všechno super: družiny, hry, akce, schůzky a taky tábor. Na oddíle je nejlepší, že jsme super parta. Já sám jsem dlouho hledal nějaký dobrý kolektiv a chodil jsem celkem do tří kroužků, z nichž mě skauting nadchl daleko více. Můžu garantovat, že se nebudete nudit – skvělé soutěže, zábavní členové (a že někteří až moc, to sami poznáte). Úplně nejvíce se mi líbí vícedenní výpravy, které jsou obohaceny spaním pod širákem a posloucháním písně lesa. Prostě úžo. Ne že bychom si jen hráli; na schůzkách, na táboře i na výpravách se vždy něco nového dozvíte a nikdy nevíte, kdy se to může hodit. Jak jsem řekl, je to úžo – tenhle oddíl bych nevyměnil za žádný kroužek na světě..." (Radek, 14 let)

 

skaut-junak-studenka-bili-hadi--4-.jpg  "Ze začátku mě bavilo to tajemno okolo skautingu, ten samý pocit jako při čtení Rychlých šípů… Když jsem byl trochu starší, začaly mě bavit i jiné činnosti v oddíle, např. výpravy a hry – hlavně teda ty fyzické :) Ale úplně nejhezčí zážitky mám z putování po horách a kopcích, kde jsme přespávali pod stany a lezli po skalách. Ale ať už to bylo v klubovně, na výpravě nebo kdykoli jsme se sešli, všude jsem měl okolo sebe dobré kamarády, na které jsem se mohl spolehnout a se kterými byla sranda – a to je hlavní..." (Márfy, 17 let)

 

skauti-studenka.jpg

 

 

Kontakty, klubovna a schůzky

Kdo nás vede

Termíny akcí

 

 

 

 

 

 

 

pc076132.jpg

p2114867.jpg

studenka-skauting.jpg

studenka-skauting--3-.jpg